Тисячу «за вакцинацію» зможуть отримати підлітки, а термін дії Covid-сертифікатів про вакцинацію скоротять

До 9 місяців планують скоротити термін дії Covid-сертифікатів про вакцинацію, бо Україна приєднається до глобальної мережі Covid-сертифікатів. А українці, що не досягли 18 років, зможуть, як і дорослі, отримувати 1000 гривень за вакцінацію – уряду доручили розробити окрему програму для виплат.

Тисячу гривень планується виплачувати у межах програми «єПідтримка» для українських громадян віком 12-18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Таке завдання президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів під час селекторної наради 10 січня.

Наразі допомогу виплачують вісім банків-партнерів, до програми мають долучитися ще 15 фінансових установ.

Що стосується терміну дії Ковід-сертификатів, то Україна вже направила запит про приєднання до глобальної мережі, зміни очікують через кілька місяців.

«На національному рівні формується глобальна мережа, яка буде охоплювати ще більше країн – понад 80 країн світу, не лише країни ЄС. На сьогодні довірча мережа Європейського Союзу охоплює лише 60 країн: українці мають змогу подорожувати до 60 країн, пред’являючи цифрові Covid-сертифікати чи то про вакцинацію, чи про одужання, чи про результати ПЛР-тестування», — про це сказала заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрової трансформації Марія Карчевич.

Раніше на Muse – У Євросоюзі хочуть впускати лише вакцинованих туристів із 2022 року

Коментарі

вгору