В Україні створять 3 нових національних парки та збільшать 4 існуючі

Створити національні природні парки (НПП) «Куяльницький», «Пуща Радзівіла» і «Холодний Яр» доручено в указах президента України. Також мова йде про розширення Карпатського біосферного заповідника, парку «Меотида», НПП «Вижницький» та ботанічного заказника «Староманзирський».

Куяльницький ліман. Фото: AeroOdessa

НПП «Куяльницький» розміром 10,8 тисячі гектарів створять на Одещині, «Холодний Яр» — 6,8 тисячі гектарів землі – на Черкащині, «Пуща Радзівіла» – 24 тисячі гектарів – на Рівненщині.

В указах також йдеться про збільшення меж території Карпатського біосферного заповідника на 17,9 тисячі гектарів земель, національного природного парку «Меотида» на 580,2 гектари земель, національного природного парку «Вижницький» на 131 гектар земель державної власності на території Чернівецької області та ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський» на 99 га земель державної власності на території Болградського району Одеської області.

Треба додати, що над створенням та розширенням цих парків працювало багато людей на протязі кількох років, і очевидно, що ці парки не будуть створені миттєво. Тим не менш, укази президента стали великим кроком уперед для створення та розширення цих парків та заповідних територій.

Раніше на Muse – Мікроби Землі еволюціонували, щоб поїдати пластик

Комментарии

вверх