Вчені створили новий тип пам’яті для комп’ютерів – на кремнієвих пластинах

Поліпшити характеристики комп’ютерних систем допоможе новий тип пам’яті, розроблений вченими фізичного та інженерного факультетів університету Ланкастера та фізичного факультету Університету Уорвік (Великобританія). Кремнієва пам’ять поєднує найкращі якості інших типів.

«ULTRARAM — це новий тип пам’яті з винятковими властивостями. Вона поєднує в собі енергонезалежність і надійність флеш-пам’яті, швидкість, енергоефективність і довговічність DRAM (DRAM працює завдяки використанню напівпровідникових матеріалів і має доступ до даних, що зберігаються в різних осередках, — ред.)», — йдеться у матеріалі sciencedaily.com.

Як зазначив професор Манус Хейн, який очолює групу вчених, ULTRARAМ на кремнії — це величезний крок, що дозволяє подолати дуже серйозні проблеми з матеріалами, переходом від елементарних до складових напівпровідників, а також проблеми, що виникають при термічному стисканні.

Також у статті йдеться, що пам’ять на кремнії здатна зберігати дані не менше 1000 років, має високу швидкість перемикання та відрізняється великою «витривалістю».

Раніше на Muse – Нанодрот: вчені винайшли новий носій інформації

Коментарі

вгору