Мер Києва Віталій Кличко оголосив про рішення вже цього тижня демонтувати скульптуру двох робітників під Аркою дружби народів. «Своє ставлення до України росія „ознаменувала“ звірячими вбивствами мирних українців, знищенням наших міст і селищ, прагненням знищити нашу державність. Вісім метрів металу так званої „дружби двох народів“ будуть прибрані з центру Києва», — наголосив Кличко.
Демонтаж бронзової скульптури робітників планують провести вже невдовзі, а другу скульптурну композицію із червоного граніту хочуть закрити опоряджувальними матеріалами, а згодом теж розібрати. До того часу її можна буде використовувати як простір для експозицій, додав мер. Саму ж арку з титанових листів планують перейменувати і підсвітити кольорами українського прапора.
До того ж у Києві планують перейменувати 279 вулиць, провулків, алей, проспектів і шосе, а також станцій метро, які мають назви, повʼязані з РФ чи Білоруссю. Про це повідомив секретар Київради Володимир Бондаренко. Київрада буде приймати варіанти нових назв до 1 травня 2022 року, пропозиції потрібно надсилати на електронну пошту [email protected]. При цьому нова назва повинна мати обґрунтування. Повний список обʼєктів, які планують перейменувати, а також зразок оформлення обґрунтування щодо нових назв можна знайти на сайті.
Арка дружби народів — це скульптурна композиція, яку встановили у 1982-му, в рамках святкування 1500-річчя Києва і 60-ї річниці створення СРСР. Центральним є монумент з фігурами робітників — росіянина й українця, що підняли стрічку з орденом Дружби народів. Трохи далі розміщена стела за мотивами Переяславської ради. Скульптурні групи зв’язує арка заввишки 35 метрів, яка, за задумом авторів, символізує єднання народів Радянського Союзу.
Раніше на Muse – У Вікіпедії з’явилася стаття «Рашизм»: вона вже перекладена на багато мов, крім російської
Коментарі