Нова епоха. Зміни, пов’язані з виникненням штучного інтелекту, тільки починаються — Білл Гейтс

«Штучний інтелект (ШІ) знаходиться на початковому етапі розвитку, так що його сьогоднішні обмеження зникнуть раніше, ніж ми встигнемо моргнути», — вважає співзасновник Microsoft Білл Гейтс. Він написав есе для Los Angeles Times, де розповів, що розвиток ШІ в найближчі п’ять-десять років принесе технології настільки ж важливі, як інтернет, мікропроцесор, персональний комп’ютер та мобільний телефон.

За все своє життя по-справжньому «революційними» Білл Гейтс вважав лише дві технології. Перша — графічний інтерфейс користувача, що став попередником сучасних операційних систем. Друга — ШІ — розробка OpenAI. Muse дає короткий екстракт з тексту Гейтса.

ШІ підвищить продуктивність

Чим дешевшими будуть обчислювальні потужності, тим більшого поширення набуде і ШІ. А запити природною мовою прийдуть на зміну пошуку та виклику потрібних функцій за допомогою комп’ютерної миші.

У компаніях також з’явиться свій ШІ-консультант. Він отримає доступ до всіх зустрічей та даних відділів продажу, техпідтримки та фінансів, і знатиме внутрішню документацію, розклад релізів та новини галузі, в якій працює компанія. Чим менше часу працівники витрачатимуть на рутину, тим продуктивніше стануть і тим більше уваги приділять собі та близьким.

ШІ допоможе у охороні здоров’я

Нейросети візьмуть на себе паперову тяганину та записи по медприйому, щоб вивільнити лікарям більше часу на турботу про пацієнтів. Вони також прискорять дослідження, оскільки вміють обробляти непосильні людині обсяги даних та шукати непомітні оку зв’язки, і допоможуть визначати лікарські дози та можливі побічні ефекти від них.

Жителям бідних регіонів, яким не доїхати до поліклінік, ШІ даватиме первинні консультації, а місцеві спеціалісти зможуть робити більше базових обстежень за допомогою просунутого обладнання на кшталт апаратів для УЗД, для роботи з якими не потрібна профільна підготовка.

Водночас, для впровадження ШІ у сферу охорони здоров’я знадобиться більше часу, ніж в інших областях: будуть потрібні різні тести та принципи регулювання. «Розумні» моделі повинні враховувати умови, в яких живе конкретний пацієнт: які захворювання поширені в його країні, чи оформляють там лікарняний і з яких причин.

ШІ перетворить сферу освіти

За оцінками Гейтса, це відбудеться у найближчі десять років. ШІ знатиме, чим учень цікавиться і як засвоює інформацію, щоб адаптувати освітній контент, а потім зможе оцінювати рівень розуміння матеріалу, помічати, коли інтерес у студента згасає, та визначатиме, що його мотивує. Ці дані допоможуть вчителям коригувати програму, а також надавати учням точніші кар’єрні поради.

ШІ навчиться долати поточні труднощі

Нейросеть добре складає, але часто помиляється, коли користувач чекає від неї невигаданих деталей: наприклад, радить неіснуючі готелі. Все тому, що вона погано розуміє контекст запиту: не знає, напевно, має дати вигадку або справжній список готелів з вільними номерами.

«Штучний інтелект подолає ці обмеження протягом двох років, а то й швидше», — вважає підприємець.

Одного разу людство також побачить народження надрозумного ШІ: машини, яка впорається з усім, що вміє людський мозок, не маючи при цьому обмежень пам’яті та швидкості обробки сигналів. Але це, за словами Гейтса, відбудеться нескоро: може, через десятиліття, а, може, й ціле століття.

ШІ залишиться головною темою доступного для огляду майбутнього

Все більше компаній шукатимуть нові способи застосування ШІ, так і вдосконалення самої технології. Інженери вже працюють над чіпами з вищими потужностями та розвивають оптичні перемикачі, які допоможуть знизити енергоспоживання та собівартість виробництва та дозволять запускати ШІ з пристроїв, а не через хмару, як зараз.

Алгоритми також навчаться краще розумітися на вузьких предметних областях. Питання лише в тому, як це має працювати: у кожної галузі буде свій спеціалізований ШІ або вдасться розробити «єдиний» ШІ, якому під силу впоратися з будь-яким завданням.

Три висновки, про які слід пам’ятати. По-перше, побоювання, пов’язані з недоліками технології, не повинні перешкоджати використанню ШІ на благо суспільству. Люди, за словами підприємця, теж роблять помилки і на цих помилках навчаються.

По-друге, пріоритетний доступ до ШІ-рішень, швидше за все, отримають і так привілейовані верстви населення. Завдання урядів та меценатів — допомогти впровадити технології у соціально вразливих спільнотах, не допустивши ще більшого вкорінення нерівності.

І по-третє: ми маємо пам’ятати, що технології штучного інтелекту знаходяться лише на початковому етапі свого розвитку. Тож ми не встигнемо озирнутися, як обмеження, з якими вони стикаються сьогодні, зникнуть без сліду.

Раніше на Muse – Першу у світі галерею арт-робіт штучного інтелекту відкрили в Амстердамі

Коментарі

вгору