Пам’ятники у кількох містах України позбавили охоронного статусу – тепер їх можна демонтувати

Йдеться про низку відомих пам’ятників у Києві, у тому числі Пушкіну, Щорсу та Ватутіну, а також монументи Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі, князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі, адміралу Ушакову в Херсоні, «Україна – визволителям» в Ужгороді, Меморіальний комплекс «Борцям революції» в Луганську.

Відповідне рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення прийняв уряд. Постанова Кабінету Міністрів України прийнята на вимогу Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

«Триває звільнення українських міст та української культури від комуністичної, радянської та російсько-імперської нечисті. Місцева влада має остаточно очистити простір від маркерів антиукраїнської політики – демонтувати та перемістити пам’ятники», – наголосив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

У Києві з реєстру вилучили пам’ятник Пушкіну на Берестейському проспекті, пам’ятник Щорсу на бульварі Т. Шевченка, могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку, монітор «Железняков» по вул. Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською. В інших містах України – ті пам’ятники, що перераховані на початку цієї новини.

Додамо, що в Одесі в наслідок ракетної атаки 5 листопада ледь не залишився монумент російській імператриці Катерині ІІ, який минулого року був знятий з постаменту у центрі міста та перенесений на подвір’я одеського Художнього музею. Про це повідомив одеський історик, волонтер Олександр Бабіч.

Раніше на Muse – В Одесі в наслідок обстрілу рашистів постраждав Художній музей та картини у ньому

Коментарі

вгору