Притягує «руській мір»: к Дніпрі за день демонтували понад десяток радянських пам’ятних знаків

У вівторок, 3 травня, демонтували понад десяток пам’ятних знаків, які встановили за радянських часів, повідомляють у Дніпровській міській раді. Першим прибраним об’єктом цього дня стала цегляна стіна з наказом Сталіна, що у парку Глоби, у районі пам’ятника Чкалову.

«Цей пам’ятний знак – наказ Сталіна Маліновському, який не пов’язаний безпосередньо з подіями Другої світової війни, загиблими, не увічнює їхню пам’ять. Пов’язаний лише меморіально. Тут взагалі не йдеться скільки загинуло людей при форсуванні Дніпра. Наказ не несе культурної цінності, але є своєрідним маяком, який притягує «руській мір». Ми маємо прибирати такі символи, щоб ніколи не було повернення. Повномасштабна війна в Україні – достатня точка неповернення», – наголосила начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва.

Також прибрали стелу з написом «Площа Жукова» на бульварі Слави в районі перехрестя з проспектом Героїв (верхне фото).

Демонтовану радянську символіку планують передати на зберігання на спеціальний склад, а також хочуть створити музей-парк тоталітарного режиму, де розмістять радянські пам’ятники, стели, бюсти.

Раніше на Muse — У Києві перейменують Арку дружби народів і біля 300 вулиць, а скульптури під аркою демонтують

Комментарии

вверх