Трикутник зі сталі та скла. У Парижі вперше за 50 років побудують хмарочос

У Парижі будують 42-поверховий хмарочос-піраміду, яка стане третьою за висотою після Ейфелевої вежі та вежі Монпарнас. Містяни та екологи називають цей проєкт катастрофою, хоча проєкт розроблений відповідно до європейських екологічних стандартів, а після завершення будівництва у вежі створить п’ять тисяч робочих місць.

Новий комплекс заввишки приблизно 180 метрів називається Tour Triangle, повідомляє The Guardian. Це перша за 50 років нова висотна будівля у межах Парижа. Останньою вмсотною спорудою типу стала вежа Монпарнас заввишки 210 метрів – її звели у 1972 році. Після її зведення місцева влада заборонила будівництво вище за сім поверхів, щоб не порушувати історичний вигляд Парижа.

Проєкт нового хмарочоса розробила компанія, що належить швейцарському архітектурному бюро Herzog & de Meuron Architekten у 2008 році. З самого початку проєкт критикували місцеві жителі та, а початку будівництва передували судові справи та політичні суперечки.

Протестуючі вважають, що будівля не вписується в архітектуру міста – але нагадаємо, те ж саме свого часу казали про Ейфелеву вежу. Додамо, що екологі також проти будівництва, але вежа матиме геотермальні системи, мережу централізованого теплопостачання та системи рекуперації енергії та тепла, а також біокліматичний фасад та фотоелектричні панелі. У будівлі буде готель, медичний центр, дитсадок та магазини, — все це має створити 5 тисяч робочих місць. Будівництво планують завершити у 2026 році.

Раніше на Muse – У Китаї відкрили перший житловий комплекс із «вертикальним лісом»

Коментарі

вгору