У Китаї відкрили перший житловий комплекс із «вертикальним лісом»

У перший з житлових будинків житлового комплексу Easyhome Huanggang, побудованого за проектом італійського архіїтектора Стефано Боері в китайському місті Хуанган, вже в’їхали орендарі. Дві житлові вежі комплексу мають висоту 80 метрів та покриті більш ніж 400 деревами, а також іншими рослинами та зеленню.

На фасадах будинків об’єднані відкриті балкони та засклені еркери. Загалом для зелених фасадів використали 404 дерева, серед яких місцеві види — гінкго білоба, сірий клен, бірючина та ранній хімонант. Крім дерев, тут висадили понад 4600 кущів і 2400 квадратних метрів багаторічних трав, квітів і в’юнких рослин.

Загалом у комплексі п’ять будівель – крім двох житлових є готель та комерційні площі.

Архітектори порахували, що така кількість зелені щороку вбиратиме 22 тонни вуглецю і вироблятиме 11 тонн кисню. Архітектурне бюро Стефано Боері також спроєктувало башти з «вертикальним лісом» у Нанкіні — вони на фінальних етапах будівництва (візуалізація нижче).

Додамо, що раніше фахівці передбачали деякі неприємні наслідки облаштування садів прямо на поверхах житлових будинків. Йдеться про погано контрольовану вологість, забруднення житла, і про масове розмноження комах.

Раніше на Muse – «Тисяча дерев». У Шанхаї відкрили жилий комплекс із садом на колонах

Коментарі

вгору