У Києві знесуть «храм-МАФ» біля Десятинної церкви

Господарський суд Києва зобовʼязав знести каплицю УПЦ МП на території Музею історії України, оскільки обʼєкт збудували незаконно. Рішення суду набуде чинності через 20 днів, якщо на нього не подадуть апеляцію.

«Позов музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню», — зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, це порушує вимоги пункту, а частини 1 статті 91 Земельного кодексу, яка передбачає, що будь-яка будівля має використовуватися за цільовим призначенням. Також «храм-МАФ» розташований у буферній зоні памʼяток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво — обʼєкт порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».

Дозвіл на спорудження «храму-МАФу» біля Десятинної церкви надав громаді УПЦ МП у 2004 році очільник музею Сергій Чайковський. У 2018 році Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на цей об’єкт.

Раніше на Muse – Різдво – 25 грудня: Українська греко-католицька церква переходить на новий календар, ПЦУ – на черзі

Коментарі

вгору