У Криму росіяни знищили пам’ятку світового значення – Херсонес Таврійський

Попри те що Україна встигла до окупації включити Херсонес Таврійський і його хору (сільськогосподарську округу) до списку світової спадщини ЮНЕСКО, тепер пам’ятку фактично знищено. Російські окупанти звели на його місці псевдоісторичний «археологічний парк».

Як розповіла старша наукова працівниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко на ІІІ Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи, росіяни руйнують оригінальні пам’ятки архітектури та зводять на їхньому місці новобудови.

«Зараз відбуваються негативні процеси з єдиною пам’яткою світового значення, яку ми встигли номінувати і внести у перелік пам’яток в Криму — з Херсонесом Таврійським», — сказала Евеліна Кравченко.

Ще у 2015–2016 роках, після початку окупації, забудовники загородили оглядовими майданчиками археологічні залишки, розташовані на поверхні: башти, стіни й колони. Згодом на місці давньої цитаделі поставили амфітеатр, а той здійснює навантаження на оригінальну споруду.

Окрім цього, до росії вивезли значну частину знайдених артефактів: фрески, посуд, предмети побуту та ікони. На місці залишків некрополя після цього розпочалося будівництво археологічного парку «Новий Херсонес».

«Росіяни нічого не тямили в геологічній ситуації на цьому місці, тому розпочали знімати ґрунт на території звичайними екскаваторами. Якимось чином вони розкопали там давнє джерело, тому все залило», — зазначила Евеліна Кравченко.

За її даними, зараз на місці археологічних залишків збудували, по суті, нове місто. «Археологічний парк» перекриває старі знахідки, а низку розкопаних об’єктів поступово перенесли та відбудували в іншому місці.

Крім того, там, де раніше розташовувалося городище, росіяни поставили Собор святого Володимира. Він освячений Московським патріархатом і підпорядковується йому.

Додамо, що залишки античного міста-держави Херсонеса Таврійського були єдиним об’єктом культурної спадщини світового рівня.

Раніше на Muse – ЮНЕСКО взяло під посилений захист 5 об’єктів в Україні: серед них одеська Опера та Філармонія

Коментарі

вгору