В Одесі перейменують біля 120 вулиць, а пам’ятник Толстому уберуть з площі

В Одесі проходить чергова хвиля зміни назв – її основна мета – деколонізація та дерусіфікація, що спричинила повномасштабна війна, розв’язана росією.

Одеська історико-топонімічна комісія розглядає перейменування біля 120 об’єктів топоніміки, причому до 40 з них ще просто не дійшла черга. Але вже зараз відома більша частина нових назв, повідомив член міської історико-топонімічної комісії, історик-краєзнавець Олександр Бабіч..

«Академіка Вавилова, Провулок Академіка Вільямса, провулки Іванова, вулиці Чапаєва, Демченко, Макарова, Піонерська, Каманіна, Ломоносова, Мічуріна, Чапаєва, Леонова і ще біля 20 будуть перейменовані. Майже все це — або ті постаті, які попадають під закон про «дерусіфікацію», або не мають до Одеси та України ніякого відношення», — зазначив він.

Сквер Вітте буде сквером Ефрусі, Лермонтовський провулок стане провулком Джевецького; Гладкова – Каменярів (бо там ще зараз є унікальні кам’яні домівки в скалі); космонавта Комарова – Михайла Комарова (український письменник, бібліограф, критик, фольклорист, видавець та громадський діяч.); сквер Старостіна – повернуть стару назву Композитора Лисенка; провулок Верещагіна – Липського; Ширшова – архитектора Нештурхи; Новікова – Родоканакі.

На честь відомих одеських підприємців буде вулиця Вікандера і Ларсона, провулок Кортацці.

Вулиця Академіка Вільямса буде перейменована на честь Євгена Чикалаенко. Також з’являться назви на честь таких постатей, як Петро Климович, Володимир Чехівський, Василь Кричевський, Микола Куліш, Михайло Слабченко, Борис Нечерда, Михайло Драгоманов, Павло Чубинський, Майк Йохансен, Сергій Шелухин, Лесь Курбас, академік Вернадський, Дмитро Яворницький, Гео Шкурупій.

Щодо проспекту Гагаріна — були пропозиції дати йому ім’я проспект Незламних або проспект Нескорених, але поки це не вирішене.

В Вузовському районі з’являться нарешті вулиця Наукова та Філософський, Математичний, Біологічний провулки.

Усі перейменування ще має затвердити сесія міськради.

Додамо, що вже вирішене питання переносу пам’ятника Льву Толстому з однойменної площі в Одесі – його приберуть до спеціально облаштованого музейного простору просто неба в Одесі – ймовірно, у музей.

В Одеси є вулиця Льва Толстого (вулиця носить його ім’я з 1923 року), яка виходить на площу імені того ж російського письменника – саме на площі знаходиться пам’ятник. Вулиці повернуть історичну назву Гулєва. А площа Площа Льва Толстого може отримати ім’я на честь класика єврейської літератури Менделе Мохер-Сфорима, який жив неподалік

Коментарі

вгору