Музиканти проти антивакцинаторів: битва за Spotify

Після Ніла Янга канадська співачка Джоні Мітчелл відкликає свою музику з платформи Spotify, щоб висловити незгоду з риторикою антивакцинаторського подкасту Джо Рогана, розміщеного на тому ж ресурсі. «Безвідповідальні люди поширюють брехню, яка вартує життя іншим людям. Я солідарна з Нілом Янгом та міжнародною науковою та медичною спільнотою з цього питання», — пояснила свою позицію Мітчелл.

Джо Роган та Ніл Янг. independent.ie

Як відомо, декількома днями раніше відомий музикант Ніл Янг, якого вважають «хрещеним батьком» стилю гранж, відкликав свою музику з платформи Spotify. Точніше, він запропонував керівництву ресурсу зробити вибір – залишити його музику чи подкаст Джо Рогана. «Спотифай» зробив вибір на користь Рогана — адже, як виявилося, це найпопулярніший подкаст на платформі. «На сервісі може бути Роган, або Янг. Але не обидва», — написав Янг у відкритому листі своєму менеджеру та звукозаписувальному лейблу Warner Music із вимогою видалити його пісні зі Spotify.

Подкаст The Joe Rogan Experience відомий тим, що там розповідається, наприклад, що потреба вакцин перебільшена і молодим здоровим людям щеплення від COVID-19 не потрібне. Джо Роган запрошував імунолога та вірусолога Роберта Малоуна, відомого тим, що він публічно поширював недостовірну інформацію про небезпеку та неефективність вакцин – за що зазнав критики колег. При цьому підкаст Рогана дуже популярний, The New York Times назвала його «одним із найбільш споживаних медіапродуктів на планеті».

Підкаст Рогана засудили сотні фахівців у галузі біології та медицини – вони підписали спеціальний лист у ЗМІ про шкоду антинаукового підходу. Цей лист процитувала Джоні Мітчелл. Канадська співачка, що прославилася в 1970-х, виступила проти антинаукового підходу і за Нілом Янгом запропонувала видалити її музику зі Spotify.

Джоні Мітчелл. devdiscourse.com

Чим закінчиться протистояння музикантів та антивакцинаторів, невідомо, але факт полягає в тому, що в наші дні фейки та дезінформація під виглядом «іншого погляду» іноді поширюється успішніше, ніж будь-що ще.

Водночас, чимала частина слухачів виступила на підтримку Ніла Янга і проти позиції платформи. Навіть запущений хештег «Вдадити Spotify». Ось одна із заяв на підтримку цієї позиції.

«Я був клієнтом Spotify Premium протягом шести років і платив за підписку по 20 доларів щомісяця. Але щойно видалив свій акаунт та програму. Я не підтримуватиму медіа, яке дозволяє собі поширювати антинаукове марення».

Раніше на Muse – Україна отримала офіційний «емоційний» акаунт у в Spotify

Коментарі

вгору