«Красиве» резюме з ключових слів допомогло програмістці домогтися уваги великих компаній

Програміст із США багато разів намагалася знайти роботу, розміщуючи справжнє резюме, але воно залишалося поза увагою. Тоді жінка вигадала нестандартний хід, склавши нове резюме із ключових слів запитів, пафосних фраз, гучних імен. І таке резюме знайшло відгук у HR-відділів багатьох великих компаній, включаючи Atlassian, Notion, AirBnB, Reddit, Dropbox, Robinhood та інших.

Цю історію розповіла на Reddit авторка, яка назвалася Анжеліною Лі і пише під ніком AngelinaTheDev. Авторка вирішила перевірити, наскільки уважно кадровики читають резюме, переказує цю історію Ain.ua.

Спочатку Анжеліна склала резюме, що звучить переконливо, хоч і переповнене порожніми та пафосними оборотами. Єдина його дивина – всі посилання в ньому вели на відомий кліп Ріка Естлі Never Gonna Give You Up. І отримала 90% відгуку.

А потім вона пішла далі і склала відверто фейкове та абсурдне резюме, щедро пересипавши його гучними фразами, відомими брендами та іменами. Наприклад, серед мов програмування, якими вона володіє, вказала Мію Халіфу, а серед технологій, з якими працювала – VoldemortDB. Серед місць роботи: Microsoft, Linkedin та Instagram. Вказала, що особисто знайома з Рідом Хоффманом, засновником Linkedin.

«У резюме присутня безліч жартівливих фраз про робочі досягнення в стилі «керувала командою з шести осіб, яка майнула ефір на серверах компанії», «докладала всіх зусиль, щоб члени команди вживали антарктичну каву, подрібнену до 14-нанометрових частинок», «організовувала гонки у мішках з-під картоплі для підвищення командного духу», «поставила рекорд братства вишу за кількістю шотів горілки за вечір» і т.д.», – пише видання.

І на це резюме чекав справжній успіх, відгук склав 90%. Анжеліну звали на співбесіду, навіть коли вона говорила, що резюме фейкове. Вона зробила висновок, що HR-команди звертають увагу не на текст, а шукають за ключовими словами на кшталт Microsoft, Facebook, Google та іншим. Загалом, віра з правди (щоправда, у разі, для працевлаштування) трохи підірвана.

 Раніше на Muse – «Король ромов» в Румынии сообщил о создании мировой ромской криптовалюты – Gypsycoin

Коментарі

вгору