У «Дії» з’явиться додаток для попередження зенітників про ракету, що летить

Використовуючи єППО, кожен українець, який побачив ракету або безпілотник ворога в небі, одразу натисне кнопку на своєму смартфоні, відправивши таким чином сигнал підрозділам ППО, які завдяки цій інформації зможуть більш ефективно збивати ворожі ракети.

Коли російські крилаті ракети летять на малих висотах, їх складно «побачити» нашим локаторам, у результаті така ракета може потрапити в ціль і вбити когось. У той же час, наші співгромадяни часто просто бачать ракети, що летять. Передавши сигнал локаторникам та зенітникам, свідок польоту ракети міг би підвищити ймовірність її збиття. І спосіб, як передати таку інформацію, знайдено. Про це розповів учасник волонтерської одеської групи «Технарі» Геннадій Сульдін у Facebook.

Так, він повідомив, що розроблені групою «Технарі» додаток та бойовий сценарій єППО отримали схвалення командирів з’єднань ППО ПВК «Південь», командувача ВМСУ віце-адмірала Олексія Неїжпапи та командувача ОК «Південь» генерал-майора Ковальчука та надані для дослідницької експлуатації у військових частинах та з’єднаннях ППО Півдня України.

«Вчора віце-прем’єр Михайло Федоров провів нараду спеціалістів Мінцифри та зв’язківців з моєю участю. В результаті система єППО була визнана необхідною та корисною, досягнуто домовленості про захист даних єППО та інтеграції єППО до додатку «Дія».

Незабаром», — написав Геннадій Сульдін.

Фахівець пояснює, що після встановлення програми єППО на свій смартфон кожен громадянин України, який побачив повітряну мету, зможе натиснути на велику червону кнопку на екрані смартфона і за кілька секунд на моніторах командирів ППО з’являться позначки виявлення безпілотників та крилатих ракет рашистів у нашому ближньому та дальньому тилу. Черговий офіцер командного пункту ППО на підставі інформації і від РЛС ЗСУ, і від наземних спостерігачів видасть швидку і точну вказівку зенітникам. І російська ракета буде збита. Таким чином кожен із громадян у тилу зможе врятувати життя українців та негайно повідомити нашу ППО про проліт ракет та інших повітряних цілей.

«Питання криптостійкості та селекції хибних цілей були багаторазово обговорені зі спеціалістами різних рівнів. Відповіді знайдено, але обговорювати публічно я їх не буду з цілком очевидних причин», — додав Геннадій Сульдін.

Раніше на Muse – В Одесі почали робити мобільні укриття від обстрілу – як вони виглядають

Коментарі

вгору