З портів Великої Одеси вийшов перший караван з 3 суден з українським зерном — планують 100 за місяць

Після першого, пробного рейса, що відбувся кілька днів тому, сьогодні вранці до Туреччині, Великої Британії та Ірландії з Одеси та Чорноморську відправились три балкери NAVI STAR, ROJEN та POLARNET. Вони сукупно везуть на експорт 57 тисяч тонн української кукурудзи.

Україна розраховує, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку. Про це повідомив замміністра инфраструктуры Мустафа Найєм.

«Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний», – написав Мустафа Найєм.

Він підкреслив, що такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світу, тому що чим швидше Україна зуміє вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі.

Раніше на Muse – Перше з початку вторгнення росії судно з українським зерном вийшло з Одеського порту

Коментарі

вгору