Аналітики порахували, у яку суму світу обійдеться перехід на «зелену» енергетику

Міжнародна аналітична компанія McKinsey спрогнозувала модель масштабних змін в економіці, які відбудуться, якщо світ досягне вуглецевої нейтральності до 2050 року. За даними аналітиків, глобальний енергоперехід коштуватиме $275 трлн, або 7,5% світового ВВП.

Внаслідок енергопереходу зникнуть 185 млн робочих місць, пов’язаних із видобуванням викопного палива та «брудними» виробництвами, але з’являться 200 млн нових – у нейтральній економіці, зазначають експерти.

Найдорожче енергоперехід, коштуватиме Україні, Росії та країнам СНД, яким доведеться витратити на нього 21% ВВП. Країнам Близького Сходу та Північної Африки енергоперехід коштуватиме 16,3% ВВП. Росія зараз, як зазначають аналітики, посідає четверте місце у світі за обсягом викидів вуглекислого газу. На її частку припадає 4% світових викидів (на першому місці Китай – 26%, далі йдуть США та Індія – 12% та 6% відповідно).

«У період з 2021 по 2050 рік у всіх вивчених нами секторах знадобиться близько $275 трлн сукупних витрат на фізичні активи, або приблизно $9,2 трлн на рік», – йдеться у дослідженні McKinsey. Ця сума еквівалентна 7,5% світового ВВП у період із 2021 по 2050 рік.

Більшість витрат припаде на найбільші економіки світу – США, Китай, Євросоюз, Японію та Велику Британію. За підрахунками аналітиків, ці країни за 29 років витратять на декарбонізацію близько 6% свого сукупного ВВП.

В McKinsey також зазначили, що найбільші ризики у випадку, якщо вуглецевої нейтральності не буде досягнуто і стримати глобальне потепління не вдасться, загрожують країнам зі спекотним кліматом – це Індія, Пакистан, Нігерія. Високий ризик у Японії та Саудівської Аравії.

Раніше на Muse – В Україні створять 3 нових національних парки та збільшать 4 існуючі

Коментарі

вгору