Ісландія перестане видобувати китів

Це станеться у 2024 році, і причина – падіння попиту на китове м’ясо ісландського виробництва. Японія продовжить цей промисел: повернення ціеї країни до комерційного китобійного промислу в 2019 залишило мало покупців на ісландське китове м’ясо, повідомляє The Guardian.

Щорічні квоти Ісландії на 2019-2023 роки дозволяють видобути 209 фінвалів — другого за розміром виду на планеті після синього кита — і 217 малих полосатиків, одного з найменших видів. Але за останні три роки два основних власники ліцензії призупинили полювання на китів, а один із них — назавжди. За останні три роки було вбито лише одного кита — малого полосатика у 2021 році.

Попит на ісландське китове м’ясо різко знизився після того, як Японія, основний ринок китового м’яса, повернулася до комерційного китобійного промислу у 2019 році після виходу з Міжнародної китобійної комісії (МКК).  Полювання також стало занадто дорогим після того, як було розширено заборонену для рибальства прибережну зону, що зажадало від китобоїв піти ще далі від берега. Крім того, вимоги безпеки до імпортованого м’яса були суворішими, ніж до місцевих продуктів, що ускладнювало експорт із Ісландії. Через епідемію ковіда ісландські заводи з переробки китового м’яса не могли працювати у звичайному режимі.

В останній повний сезон в Ісландії у 2018 році було вбито 146 фінвалів та шість малих полосатиків. Ісландія відновила комерційний китобійний промисел у 2006 році, незважаючи на мораторій IWC 1986, проти якого вона виступала.

Раніше на Muse – Вчені створять арктичних слонів, використовуючи ДНК мамонтів

Коментарі

вгору