У Карпатах – сезон цвітіння червоної рути: як ще називають цю квітку

В останні дні почався сезон цвітіння червоної рути, а інша назва цієї квітки – карпатський рододендрон. Цвітіння досягне піку через тиждень, а взагалі воно триватиме до середини липня. За словами екскурсоводів, зараз – ідеальний час для походів в українські Карпати.

«Якщо хочете побачити червону руту, варто поспішити – бо одна добра гроза з градом на Чорногорі може враз збити весь цвіт», – цитує екскурсовода Сергія Прокопа «Укрінформ».

“У високогір’ї Карпат, на Чорногірському та Мармароському хребтах, масово розквітли рододендрони, які в народі називають “червона рута”. Пік цвітіння рододендрона в Карпатах цьогоріч через аномально холодні весну та початок літа запізнився на три тижні — якщо раніше 20 червня червона рута на Чорногорі вже масово квітла, то цьогоріч тільки почала цвітіння. Пік цвітіння настане за тиждень, а триватиме воно ще понад 14 днів,” – також каже Сергій.

Рододендрон карпатський, він же східнокарпатський (місцеві назви бердулян, бердуляк, збурник, кашкара, когітник, омеґа та чорногривник) – це вічнозелений чагарник родини вересових.

Це вид рододендрона, поширений на Балканах та в Карпатах. Це лікарська рослина, в народних легендах – чаклунська. Місцеві жителі переповідають: якщо дівчина подарує червону руту легіню, той закохається назавжди і не розлюбить ніколи. Втім, рослина занесена до Червоної книги України як рідкісна, зривати її не можна, за це передбачено штраф – 57 грн за одну квітку.

Раніше на Muse – На Кинбурнской косе расцвело самое большое в Европе поле диких орхидей.

Коментарі

вгору