В Ісландії почав працювати найбільший завод для видалення СО2 з атмосфери

Завод Orca запущено 8 вересня, він буде збирати до 4000 метричних тонн вуглекислого газу (CO2) на рік. Речовина можна використовувати в різних процесах, але більш важливим вважають очищення повітря від неї. Вчені порахували, що таких установок потрібно буде встановити сотні тисяч.

Завод побудували на південному заході Ісландії, на безлюдному лавовом плато. Острів вибрали тому, що там великі запаси дешевої геотермальної енергії та підземні геологічні умови дозволяють легко вловлювати вуглець. Метод роботи Orca полягає в тому, що вентилятори розміром в людський зріст проганяють повітря через ємності розміром з транспортний контейнер. Повітря проходить через губчасті гарячі фільтри, що дозволяє відокремити вуглекислий газ, який потім накопичується в базальтової печері, перетворюючись при охолодженні в сірий камінь, повідомляє The Washington Post.

З отриманого СО2 можна робити паливо, можна з його допомогою виробляти газовані напої або добрива. А значить, на цьому можна заробляти. Очікується, що до 2030 року ціни будуть в районі 200-300 доларів за тонну.

Але головний сенс видалення СО2 з атмосфери – екологічний: вважається, що саме накопичення цього газу в повітрі веде до змін клімату на Землі. Тому вчені говорять, що до 2050 року треба видалити з атмосфери нашої планети мільярд тонн цієї речовини. Для цього буде потрібно близько 250 тисяч таких установок, як Orca. Ну, або Ілон Маск винайде інший спосіб.

Раніше на Muse – Удалить углекислый газ: Илон Маск создал призовой фонд в 100 млн долларов для изобретателей

Коментарі

вгору