В Україні почав працювати перший біометановий завод

Підприємство у Чернігівській області почало постачати газ з відходів (а тому — найдешевший) для близько 1500 споживачів – домогосподарств та промислових підприємств – на рік.

Перший в Україні біометановий завод під’єднали до газотранспортної мережі, повідомили в Мінагрополітики та «Регіональній газовій компанії».

«Сьогодні розпочинається нова ера розвитку газу в Україні. У цьому проєкті РГК виступила як інвестняня: ми консультували, розробили проєктно-технічну документацію з підключення, технічні умови та виконали роботи з підключення до мережі. Цей досвід ми можемо масштабувати в будь-якій області України. Адже Україна має величезний потенціал виробництва біометану на рівні з ЄС, де працює понад 1200 заводів потужністю 3,5 млрд куб м в рік», – зазначив генеральний директор РГК Олексій Тютюнник.

Біометан – це очищений біогаз, який отримують у результаті природного розкладання різних органічних речовин, як-от відходів харчової промисловості й тваринництва, осаду стічних вод та органічних побутових відходів. Його можна закачати в українську газотранспортну систему та використовувати як природний газ, пояснюють у міністерстві. Так, для виробництва біогазу на Чернігівщині використовуватимуть, зокрема, жом цукрового буряку після виробництва цукру, бурякову патоку, рослинні залишки, відходи харчових виробництв.

Це найдешевший з можливих відновлюваних газів. У Мінагрополітики кажуть, що розвиток галузі дозволить відмовитися від імпорту газу, що сприятиме енергетичній безпеці країни, а також забезпечить енергетичну децентралізацію.

Раніше на Muse – Одеські стартапери створили сонячну станцію, яка виробляє не тільки електричну, а й теплову енергію

 

Коментарі

вгору