Омікрон – новий, більш небезпечний штам коронавірусу. Що відомо?

Ізраїль закриває кордони для іноземців через появу нового штаму коронавірусу омікрону. 26 листопада ВООЗ віднесла до таких, що викликають занепокоєння, новий штам коронавірусу омікрон, вперше знайдений у ПАР. Через новий штам ряд країн закривають кордони для людей з південної Африки, а Великобританія запроваджує додаткові обмеження.

Новий штам коронавірусу виявився у Південній Африці. Всесвітня організація охорони здоров’я назвала його грецькою літерою «Омікрон» (назва літери όμικρον буквально означає «o мале» (ό μικρον): таке позначення їй дане для відмінності від омеги («о великого»)). Про це повідомляється на сайті ВООЗ, яка кваліфікувала новий штам хвороби COVID-19 як такий що викликає занепокоєння.

Відомо, що новий штам Омікрон має велику кількість мутацій.

«Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим штамом у порівнянні з іншими, які викликають занепокоєння. Кількість випадків цього штаму, ймовірно, збільшується майже у всіх провінціях ПАР», – йдеться у повідомленні.

Вчені намагаються з’ясувати, чи він стійкий до вакцин. Він вважається потенційно небезпечнішим, оскільки в ньому приблизно вдвічі більше мутацій, ніж у «Дельти».

«Омікрон», також званий B.1.1.529, вже виявлено у Бельгії, Ізраїлі та Гонконгу.

27 листопада в Ізраїлі підтверджено один випадок зараження штамом омікрон у людини, яка повернулася з Малаві. Зразки ще семи людей аналізуються. З півночі 29 листопада в’їзд усіх іноземних громадян до Ізраїлю заборонено, за винятком випадків, схвалених урядовою комісією.

Ізраїльтяни, які повертаються з країн червоного списку, будуть протестовані та поміщені до спеціального готелю до результату тесту. За негативного результату їх відпустять на домашній карантин, повторний тест можна здати на сьомий день.

Через новий штам ряд країн закривають кордони для людей з південної Африки, а Великобританія запроваджує додаткові обмеження.

Раніше на Muse – «Подарунки від COVID-19»: за час пандемії в Африці побільшало слонів та жирафів

Коментарі

вгору