В Україні запровадять обов’язкову вакцинацію для вчителів і держслужбовців

Для працівників навчальних закладів, співробітників міністерств, органів влади і місцевих держадміністрацій уряд хоче зробити вакцинацію від коронавируса обов’язковою. А за підробку COVID-сертифікатів вводиться кримінальна відповідальність, за це можна буде сісти в тюрму на строк до 3 років.

«Перші наші пріоритетні групи – ті, хто вакцинувалися на перших етапах кампанії, – вже досягнули показників понад 80% охоплення. Це – медичні працівники, військові Збройних сил, структури Міністерства внутрішніх справ, Національна гвардія і наші рятувальники. В інших органах державної влади ситуація не така оптимістична. Тому за результатом ранкової урядової наради пропонуємо започаткувати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Зокрема, для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій. Такий підхід уже передбачено чинним законодавством», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Чи це відповідає демократичним нормам? Європейський суд із прав людини у квітні цього року підтвердив, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, наголосив Ляшко.

***

Також сьогодні Кабінет міністрів України схвалив проект закону, згідно з яким пропонується встановити кримінальну відповідальність за підробку документів про вакцинацію проти коронавируса. Згідно з ним, людина, яка скористається підробленим сертифікатом, повинен буде заплатити штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн. Або ж його чекає обмеження волі на строк до двох років.

Якщо медпрацівник підробить документ про вакцинацію, йому загрожує штраф від 34 тис. До 68 тис. Грн або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного року до трьох років.

За виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, що підтверджують проведення щеплень у вигляді штрафу від 85 тис. до 170 тис. Грн або позбавлення волі на строк до трьох років.

Раніше на Muse – Українські COVID-сертифікати у «Дії» визнав Евросоюз (оновлено)

 

Коментарі

вгору