В Україні обрали лауреатів антипремії «Академічна негідність 2020/2021»

«Плагіатор року», «Фальсифікатор року», «Скандал року», «Посіпака року», «Токсичний ректор року», «Мурзилка року», «Псевдонауковець року», «Спец (з)рада року» – такі номинації антипремії «Академічна негідність 2020/2021», яку присудили представники наукової громадськості України напередодні Дня науки. Ця «нагорода» – свого роду «чорна мітка» для несумлінних науковців.

«Скандалом року» визнали присудження народному депутату Іллі Ківі ступеня кандидата наук з державного управління. Спеціалізовану вчену раду з держуправління при Інституті підготовки кадрів служби зайнятості, яка легітимізувала отримання Ківою наукового ступеня, оголосили «Спецрадою року». Тринадцять членів цієї ради були названі «Посіпаками року».

До речі, сам Ківа вважає обурення його науковим ступенем несправедливими гоніннями і ставить себе в один ряд з Коперником і Галілеєм.

«Плагіатором року» визнали міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета – за текстові запозичення в докторській дисертації. «Мурзилкою року» став журнал «Економіка України», редакційна колегія якого відмовилася відкликати статті Шкарлета, в яких були текстові запозичення. Спілка ректорів вищих навчальних закладів, яка підтримала призначення Шкарлета міністром, перемогла в номінації «Токсичний ректор року».

«Фальсифікатором року» назвали експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Юрія Ирхина. Він відзначився непрофесійною портретно-психологічною експертизою в кримінальній справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

«Псевдовченим року» оголосили академіка Національної академії наук України Владислава Гончарука – за антинаукові твердження, викладені в його інтерв’ю журналу «Граніт науки», в якому він стверджував, наприклад, що вік планети Земля становить 15 тисяч років.

Антипремію «Академічне негідність року» почали присуджувати в 2016-м. Таким чином громадськість висловила своє обурення тим, що дружина тодішнього віце-прем’єр-міністра Катерина Кириленко отримала ступінь доктора наук.

Раніше на Muse – С котом веселей: художница «добавляет» своего рыжего на известные полотна

 

Комментарии

вверх