Суперпластик: вчені винайшли інноваційний надлегкий та надміцний матеріал

Новий полімер вдвічі міцніший і в шість разів легший від сталі, що використовується в будівельних конструкціях. Сила, необхідна для його деформації, в 4-6 разів вища, ніж у куленепробивного скла. Матеріал, у якого ще немає комерційної або побутової назви, може знадобитися в різних галузях.

Новий процес полімеризації і слідом за ним новий полімерний матеріал 2DPA-1 винайшли вчені з Массачусетського технічного інституту (MIT, США) на чолі з Цвеном Цзенем. Дослідники зробили те, що раніше вважалося неможливим – отримали полімер, який самостійно формується у двомірні листи, названі поліармідами.

Сила, необхідна для деформації речовини (модуль пружності) в 4-6 разів вище, ніж у куленепробивного скла. Для руйнування 2DPA-1 необхідно докласти більше зусиль, ніж для сталі, хоча його щільність у шість разів менша. Ще однією важливою його властивістю є газонепроникність: автори дослідження припускають, що за допомогою нового полімеру можна створювати покриття, які здатні виключити проникнення води або повітря.

Матеріал можна легко виробляти у великих обсягах, використовувати в різних технологічних процесах – від будівництва мостів або інших складних конструкцій до покриття смартфонів і деталей автомобілів. І, схоже, він буде дуже недорогим.

Раніше на Muse – Вчені створили новий тип пам’яті для комп’ютерів – на кремнієвих пластинах

Коментарі

вгору