У Луксорі відкрили після реставрації Алею сфінксів, якій 3 тисячі років

У Луксорі (Єгипет) з урочистістю відкрили після реставрації одну з головних історичних пам’яток країни. Це стародавня Алея сфінксів протяжністю 2,7 кілометра, вздовж якої розташовано 1057 статуй сфінксів, знайдених при розкопках у цьому місці.

Відкриття було урочистим, у ньому прийняло керівництво Єгипту та запрошені гості з-за кордону. Фактично, Луксор став найбільшим музеєм просто неба у світі, оскільки відреставрована алея вперше з давніх часів поєднала Луксорський і Карнакський храми. Про це заявив міністр туризму Халед Ель-Енані, повідомляє єгипетське видання Ahram. Влада Єгипту сподівається, що відкриття Алеї сфінксів допоможе залучити до країни більше туристів.

А археологи продовжать шукати тут стародавні статуї, оскільки на сьогодні виявлено лише третину від їхньої первісної кількості. Додамо, що Алея була створена близько 3 тисяч років тому – нею пересувалися процесії фараонів, дорога була основним маршрутом для святкових ходів древніх єгиптян. Алею сфінксів виявили 1949 року і з того часу кілька разів намагалися відновити. Реставрацію, яка завершилася зараз, розпочали 2017-го.

Фото: ahram.org.eg

Раніше на Muse – Суд в Амстердамі вирішив повернути скіфське золото Україні

Коментарі

вгору