Чи знімати фільм «Буча»? Діячі кіно обговорять це на ОМКФ (тізер)

Багато українських учасників кінопроцесу негативно сприйняли ідею про зйомку ігрового (не документального) фільму про трагедію окупації Київщини. Цю стрічку наразі збираються знімати взимку та випустити навесні.

Щодо запланованого до зйомок фільму “Буча” ГО “Українська Кіноакадемія” зробила заяву.

«Тема подій війни росії проти України потребує максимально делікатного підходу. Зображення трагічних подій в ігрових фільмах у той час, поки триває війна, тягне за собою ризик кон’юнктурного використання трагедії, що ми вважаємо неприйнятним. А проводити зараз у місцях безпосередніх трагічних подій зйомки ігрових фільмів із застосуванням важкої воєнної техніки, піротехніки, із використанням форми російських військових та реконструкцією подій, що містять насилля — це нагадування про події, тим, хто пережив насилля і може відбутись ретравматизація жертв цих подій», — йдеться у заяві.

Додамо, що додаткові питання викликав состав авторів майбутнього кіно.

Фільмують це реж і продюсер, які раніше подарували нам комедію «Побачення у Вегасі» чи «Продюсер». Останню критикував навіть сам виконавець головної ролі — Олексій Дурнєв. Якшо шо — просто подивіться трейлери. І ось, ці панове чомусь вирішили взятися за таку неймовірно складну та делікатну тему. При тому, що у майже всіх режисерів нині стоїть на неї ембарго. Знімаємо лише документалістику, а з ігровим чекаємо, ще дуже рано. Навіть дуже хороші автори не знають, як туди підступитися, — пише кінооглядачка Лєна Чиченіна.

Додамо, що згідно вищезгаданої заяви Кіноакадемії, публічна дискусія на цю тему ініційована Odesa International Film Festival і відбудеться 2 жовтня о 19.00 в межах Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs. Також запланована панельна дискусія з режисерами і критиками  під час кінофестивалю Київський тиждень критики, 20-26 жовтня.

Раніше на Muse – Від України на «Оскара» претендує один фільм (тізер)

Коментарі

вгору