Перший Оскар для України отримав фільм «20 днів в Маріуполі»

У ніч на 11 березня Україна отримала свій перший Оскар в історії: картина «20 днів у Маріуполі» перемогла у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм». Авторами стрічки «20 днів у Маріуполі» про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення РФ до України є режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко.

Автори стрічки були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, і зафіксували те, що відбувалося в приазовському місті в перші три тижні повномасштабного вторгнення. Потім з ризиком для життя вони вивозили відзнятий матеріал через російські блокпости навколо вже захопленого міста.

«Я хотів би ніколи не робити цей фільм, не виходити на цю сцену, і хотів би, щоб росія ніколи не нападала на Україну. Якби я міг обміняти нагороду на те, щоб росія не окупувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які зараз в тюрмах та знаходяться в заручниках» – сказав режисер картини Мстислав Чернов під час нагородження.

На сцену разом з ним піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році – за цю роботу під час облоги міста вони раніше отримали Пулітцерівську премію.

Це перший «Оскар» в історії, який вручили авторам українського фільму.

Раніше на Muse – Українська режисерка зняла 17-хвилинний фільм про війну для The New Yorker. Подивиться його зараз

Коментарі

вгору