Унікальний золотий скарб часів Гетьманщини знайшли археологи

У місті Біла Церква на Київщині знайшли золоті прикраси — це 12 предметів загальною вагою приблизно 28 грамів, а також перламутрового бісеру. Всі прикраси були сховані у невеличкий керамічній посудині, яку знайшли в культурних нашаруваннях 17-18 ст.

В Інституті археології кажуть, що така знахідка є вкрай рідкісною – вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури України та підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.

«Знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст — наш обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини, який, на превеликий жаль, не завжди виконується. Факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки», — йдеться у повідомленні.

Також вчені наголошують, що на відміну від грабіжників-металодетектористів, робота археолога дозволяє не лише отримати конкретні унікальні речі (які передаються до експозицій Державних музеїв, а не потрапляють до приватних колекцій), але й реконструювати наше минуле — відкрити нові сторінки нашої історії, що є вкрай важливим для формування Нації та розуміння нашого місця в загальній історії Європи.

Всі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України.

Раніше на Muse – На обмілілому березі Дніпра знайшли човен, якому можливо 500 років

Коментарі

вгору