В Україні запустили перший інклюзивний електропоїзд

Перший інклюзивний приміський електропоїзд, пристосований для подорожей людей з інвалідністю, після капітального ремонту запустила «Укрзалізниця». У ньому багато обладнано для людей з особливими потребами, від пандусів до вказівників, виконаних шрифтом Брайля. До кінця року буде таким же чином відремонтовано ще 6 поїздів.

Приміський поїзд, який став після модернізації інклюзивним, запустили на лінії Київ — Фастів, повідомили нам в залізничному відомстві. Всі ремонтні роботи в поїзді проводилися в постійних консультаціях з представниками Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України». Тепер в поїзді є вагони, обладнані для доступу людей з інвалідністю, з місцями для людей на інвалідних візках, пандусами, кнопками виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. Також серед основних нововведень – встановлені кріплення для велосипедів.

Модернізація велася на Київському електровагоноремонтному заводі, впровадження інклюзивних елементів в цьому поїзді обійшлося в 2,2 млн грн, а ремонт взагалі – в 70 млн. «До кінця 2021 планується провести капітальний ремонт ще 6 поїздів. Кошти на це, близько 300 млн грн, передбачені в фінплані компанії», – повідомив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Раніше на Muse – В Украине электронные билеты приравняли к обычным

Комментарии

вверх