Кінець пандемії? Вчені створили ліки від ковіду, а в Україні хочуть «амністію» для тих, хто купив сертифікат

Серед тисяч подій останніх днів, пов’язаних зі світовою епідемією COVID-19, хочемо розповісти про дві, найважливіші. По-перше, здається, у світі нарешті з’явилися дієві ліки від ковіда – таблетки від хвороби створили відразу дві компанії. А по-друге, у нас в Україні зважилися на незвичайний і неоднозначний крок, який має все ж таки допомогти отримати щеплення від цієї хвороби навіть тим, хто раніше не вірив у необхідність вакцинації.

Фото dw.com

Так, американська фармацевтична компанія Pfizer, яка однією з перших створила вакцину від ковіда, заявила, що її експериментальні таблетки від COVID-19 знижують ризик госпіталізації та смерті серед вразливих дорослих пацієнтів на 89%. Клінічні випробування завершили достроково, оскільки вихідні результати були позитивними. Препарат називається «Паксловід» (Paxlovid), він призначений для людей з високим ризиком тяжкого перебігу захворювання після появи у них перших симптомів. Паксловід блокує фермент, необхідний вірусу для розмноження. Тепер необхідне схвалення застосування таблеток Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США. «Якщо ліки схвалять, вони можуть полегшити перебіг хвороби і виключити дев’ять із десяти госпіталізацій», – зазначив гендиректор Pfizer Альберт Бурла.

А ще раніше, минулого тижня, Великобританія першою у світі схвалила таблетки «Молнупіравір» проти COVID-19, створені компанією Merck Sharp&Dohme. Клінічні випробування показали, що препарат знижує ризик госпіталізації та смерті від коронавірусу приблизно вдвічі.

Ще одна важлива новина щодо COVID-19 – з України. Міністерство охорони здоров’я опрацьовує можливість введення «ковідної амністії» для людей, які купили фейковий COVID-сертифікат, повідомив міністр Віктор Ляшко. Така амністія передбачає, що людям дадуть можливість пройти вакцинацію від коронавірусу, якщо вони до цього купила сертифікат і дані про її нібито щеплення внесли в систему охорони здоров’я. Наразі така людина втрачає можливість отримати справжнє щеплення від коронавірусу. МОЗ працює над тим, як це змінити.

Додамо, що гірськолижні курорти в Карпатах в сезоні 2021-2022 прийматимуть тільки вакцинованих туристів, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Минулого тижня, за даними МОЗ, 93,2% госпіталізованих із COVID-19 в Україні не мали жодної дози вакцини.

Раніше на Muse – Без сімейних лікарів. COVID-сертифікат тепер можна роздрукувати вдома (відео)

Комментарии

вверх