Міськрада Львова просить уряд виключити канабіс із переліку небезпечних наркотиків

Львівська міська рада звернулася до президента Володимира Зеленського, Кабінету міністрів, Міністерства охорони здоровʼя та Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками з проханням виключити канабіс з переліку «особливо небезпечних наркотиків» та віднести його до «наркотичних речовин, обіг яких обмежений».

Ініціаторами звернення стали представники «Демократичної сокири» та благодійного фонду допомоги ветеранам АТО «Фенікс». Вони посилалися на конвенцію ООН, якою призначену для медичного використання марихуану вилучено зі списку небезпечних наркотичних засобів, повідомляє Зміна.

«Сьогодні у багатьох цивілізованих країнах суттєво переглянута державна політика щодо канабісу, зокрема його медичної форми. На даний час кількість громадян України, яким можуть допомогти препарати на основі канабісу, наближається до 2,3 мільйона дорослих та дітей, зокрема при лікуванні посттравматичного стресового розладу в учасників бойових дій», – заявила одна з авторок звернення Анна Бар.

Влітку поточного року Верховна Рада безрезультатно намагалась легалізувати медичний канабіс. До цього уряд повідомляв, що частково зробив це, однак, за словами експертів, наявних проблем рішення Кабміну не розв’язало, адже для використання дозволили препарати, ціна деяких з яких сягає тисячі доларів. А за словами Михайла Радуцького, одного з авторів відправленого влітку парламентом на доопрацювання законопроєкту, у разі легалізації медичного канабісу ціна ліків на його основі може становити 10 –12 доларів.

Раніше на Muse – Український «маленький Амстердам»: у Львові відкрили перше канабіс-кафе

Коментарі

вгору