Розвинені країни збираються переходити на чотириденний робочий тиждень. В Англії його протестують у 30 компаніях

Масштабне тестування чотириденного робочого тижня хочуть провести у Великій Британії. В експерименті візьмуть участь близько 30 компаній різного профілю: людям запропонують працювати 32 години на тиждень з тією ж зарплатою, що і за 40-годинки. Передбачається, що продуктивність роботи не знизиться, а люди почуватимуться краще.

Експеримент у Великій Британії розпочнеться у червні. Співробітники компаній, що беруть участь в експерименті, зможуть працювати 4 дні на тиждень або перерозподілити 32 робочі години на 5 днів, повідомляє Bloomberg.

«Дослідження показали, що продуктивність підвищується разом з відповідним зростанням доходів працівників», — зазначив директор британської компанії Four Day Week Campaign Джо Райл.

Подібні тести також планується провести їх у Канаді та Австралії, раніше вони вже успішно пройшли в Іспанії та Новій Зеландії. А в Ісландії експеримент проводили протягом чотирьох років, і результат показав, що ефективність роботи від скорочення кількості робочих годин на тиждень тільки зросла. Там уже частково впровадили нововведення: 86% працівників у маленькій країні працює за скороченим тижневим графіком, у людей поменшало стресу та покращилися особисті стосунки.

Раніше на Muse – Microsoft створює свій метавсесвіт Mesh у віртуальному світі

Коментарі

вгору