Україна отримала від США 3D принтери для друку запчастин до техніки на полі бою

Навчання з користування цими принтерами українці завершили минулого тижня. Тепер ця інноваційна техніка вже в Україні і працює. Йдеться про принтери промислового рівня, здатні друкувати запчастини до техніки прямо на полі бою. Про це розповів помічник міністра оборони США із питань закупівель та утримання Вільям ЛаПлант, повідомляє «Голос Америки».

“Нарешті минулого місяця ми доставили в Україну ці промислові 3D-принтери, і минулого тижня завершилось їхнє навчання з роботи з цим принтером.

Йдеться про принтер розміром з вантажівку, і на ньому вони можуть друкувати усі свої частини”, — повідомив посадовець під час виступу у Центрі за нову американську безпеку.

За його словами, поява цих принтерів «зовсім змінює справу», адже вони пришвидшують процес і відкривають нові можливості.

«Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які ви не могли виготовити у звичайних умовах”, — зазначив ЛаПланте.

Помічник глави Пентагону також повідомив, що після початку російського вторгнення українці почали самостійно друкувати 3D запчастини. ЛаПланте натякнув, що вони не мали на це відповідних дозволів, але країни союзники допомогли Україні в цій ситуації.

“На початку українці друкували власні 3D-деталі, не маючи пакетів технічних даних. Знаєте, як кажуть, коли твоя країна зазнає екзистенційної атаки, закони про інтелектуальну власність лише трохи мають значення. То ж ми навели з цим лад, разом з іншими країнами. Тепер вони мають всі пакети технічних даних”, — наголосив ЛаПланте.

Раніше на Muse – Українці створили безпілотний комплекс для розмінування полів

Коментарі

вгору