В Іспанії за новим законом домашніх тварин визнали розумними істотами: тепер вони члени сім’ї

У країні набув чинності закон, за яким домашні тварини вважаються розумними істотами. Це спричинило великі зміни, у тому числі те, що вихованці тепер є членами сім’ї, і якщо пара розлучається, то права тварин слід враховувати так само, як і права дітей. Але це не все: закони ще будуть змінюватится на користь тварин.

Закон набув чинності в Іспанії у середу, 5 січня. Відповідно до нього, внесено зміни до Цивільного кодексу, Закону про іпотеку та Цивільно-процесуального закону. Тварини вважаються в Іспанії розумними істотами, а це означає, що їх більше не можна конфіскувати, закладати, покидати, жорстоко з ними поводитися або забирати в одного з власників у разі роздільного проживання чи розлучення.

Суддя може встановити правила спільної опіки над тваринами у разі розлучення. Наприклад, змінити умови догляду за твариною, коли це необхідно, а також встановити, як між двома сторонами повинні бути розподілені витрати на домашню тварину, і навіть ухвалити рішення про призначення витрат, якщо не буде досягнуто згоди. Ці та інші зміни вже набули чинності, пише El Pais.

Але це ще не все: вже створено проект закону (швидше за все, його затвердять у найближчі місяці), за яким будуть вжиті ще більш серйозні заходи щодо захисту прав тварин: заборона на присипання тварин без поважної причини, вето на використання диких тварин у цирках та заборона на продаж домашніх тварин у магазинах. А реформа Кримінального кодексу має ще більше посилити покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Раніше на Muse – «Подарунки від COVID-19»: за час пандемії в Африці побільшало слонів та жирафів

 

Коментарі

вгору