Українські COVID-сертифікати у «Дії» визнав Евросоюз (оновлено)

Так, це означає що отримав повне щеплення та маючи вітчизняний COVID-сертифікат у мобільному застосунку «Дія» ви будете мати  можливість без перешкод подорожувати у країни ЕС. Як все буде працювати та коли українці зможуть подорожувати із сертифікатами в «Дії», розкажуть в деталях на брифінгу сьогодні, 20 серпня, представники Мінцифри України та ЕС.

Брифінг за участю Посла Матті Маасікаса, голови Представництва ЄС в Україні, відбудеться 20 серпня о 10.00. Однак у Мінцифри вже розповіли: ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в застосунку Дія відповідають європейським вимогам.

У той же час, на сайті Європейської комісії сказано, що країни Євросоюзу будуть готові приймати українські COVID-сертифікати з 20 серпня. При цьому в МЗС України нагадали: рішення Єврокомісії про визнання українських сертифікатів є рекомендаційним – кожна країна ЕС буде приймати рішення про визнання самостійно.

Треба зауважити, що якщо у вас є застосунок «Дія», COVID-сертифікат не з’явиться у ньому автоматично, оскільки це медична інформація. Щоб отримати документ, потрібно відкрити розділ послуг і замовити ковідний сертифікат.

Оновлено

В п’ятницю, 20 серпня, о 10:00 Україну офіційно під’єднали до європейської системи сумісності сертифікатів. Про це під час брифингу 20 серпня розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Для українців COVID-сертифікати в «Дії» стануть доступні найближчими днями – після того, як Play Маркет і App Store оновлять застосунок. 

Раніше на Muse – Українські готелі, робітники яких пройшли вакцинацію, отримають знак безпеки

Комментарии

вверх