Вже 14 країн Європи дозволяють в’їзд вакцинованим українцям (список країн та вакцин)

Незважаючи на те, що дев’ятого листопада Європейський Союз виключив Україну із зеленого списку для подорожей, частина країн ЄС самостійно вирішили зберегти безвізовий в’їзд для українських мандрівників. Єдина умова – вони мають бути вакциновані препаратами, визнаними в ЄС (їх список – нижче).

У п’ятницю ще сім країн ЄС залишили можливість в’їзду для українців, які пройшли повний курс вакцинації. Це Латвія, Греція, Іспанія, Словаччина, Франція, Швеція та Ірландія. До того, у четвер, Австрія, Бельгія, Данія, Чехія, Хорватія, Естонія та Кіпр повідомили, що збережуть в’їзд для вакцинованих українців. Це при тому, що 9 листопада Європейський Союз виключив Україну із зеленого списку для подорожей через вимокий рівень захворюваності COVID-19 в Україні. Однак це лише рекомендація, а остаточні рішення кожна країна ЄС ухвалюватиме окремо.

Країни пускають українців, які пройшли повний курс вакцинації препаратами, схваленими в ЄС. Європейські країни визнають вакцини Comirnaty (INN) від BioNtech/Pfizer; Vaxzevria COVID-19 Vaccine AstraZeneca/Covishield від Serum Institute of India; COVID-19 Vaccine Janssen від Johnson & Johnson; mRNA-1273 Covid-19 Vaccine від Moderna; Sinopharm/BIBP SARS–CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated; Sinovac-CoronaVac vaccine.

Однак додамо, що останню, Sinovac-CoronaVac vaccine, визнають у ЄС поки лише таки країни, як Австрія, Естонія, Ісландія, Іспанія (з 15 листопада), Словаччина, Нідерланди (додатково до вакцинації потрібен ще негативний тест), Норвегія, Фінляндія.

Раніше на Muse – Кінець пандемії? Вчені створили ліки від ковіду, а в Україні хочуть «амністію» для тих, хто купив сертифікат

Комментарии

вверх