Фантастичні збори: українці купили для армії 4 Байрактари та 20 PD-2

Учора підбили підсумок двох великих зборів грошей на купівлю безпілотних літальних апаратів для ЗСУ. Великі суми на допомогу армії вдалося зібрати одночасно. І це не рахуючи всіх інших волонтерських проектів, які реалізуються в Україні для допомоги армії.

Українці за 3 дні перерахували засновнику благодійного фонду Сергія Притули і блогеру Ігорю Лаченкову 600 млн гривень на придбання 4 ударних безпілотників «Байрактар» для ЗСУ. При тому, що планувалозь зібрати 500 млн за тиждень. Про це розповів Сергій Притула у Facebook.

«Задача була зібрати за сім днів на три «Байрактари» — ми зібрали на три «Байрактари» за три дні.

На три і навіть трошки зверху залишилося. Причому настільки зверху залишилося, що беремо ще один.

Чотири «Байрактари» за три дні – це наш з вами результат».

Того ж дня, 24 червня, благодійний фонд «Повернись живим» реалізував найдорожчий у своїй історії проект — придбав 10 безпілотних комплексів PD-2 загальною вартістю 8,5 млн. доларів. Про це організація повідомила у себе у Facebook.

А за благодійні кошти, пожертвувані фонду, вдалося купити 20 літаків PD-2 та 10 наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління.

«Це перемога державного рівня та кожного з вас!» — наголошують в організації.

PD-2 – це розвідувальні БПЛА, розроблені у 2020 році українською компанією UkrSpecSystems. Радіус польоту БПЛА становить понад 200 км. Вони здатні пролетіти понад 1 тис. км на одному баку та працювати у повітрі до 12 годин. PD-2 коригуватимуть стратегічно важливі удари, що їх здійснюватимуть, зокрема, «Точка-У» та американська ракетна артилерійська система HIMARS.

Раніше на Muse — 10 картин відомих українських художників продають із аукціону на користь ЗС України

Коментарі

вгору