Український «Антонов» презентував перший сучасний серійний літак

Перший серійний військово-транспортний літак Ан-178-100Р було представлено у Києві на державному підприємстві «Антонов». Літак готовий до льотних випробувань, він створений із застосуванням сучасних світових інформаційних технологій.

Літак побудований з комплектуючих від вітчизняних та західних виробників, обраних у ході великої програми імпортозаміщення. До неї приєдналося понад 30 українських підприємств, що виготовили 177 видів комплектуючих виробів.

Ан-178-100Р є судном нового покоління, він оснащений електронною обчислювальною системою, що дозволяє інтегрувати всі системи та датчики літака, автоматизувати контроль їхньої працездатності та оптимізувати управління.

Літак призначений насамперед для перевезення людей (до 100 осіб), техніки, вантажу, десантування парашутистів (до 86 осіб), а також медичної евакуації поранених та постраждалих (до 40 осіб на стандартних носіях, 38 осіб на бічних сидіннях у супроводі медпрацівників).

«Це унікальний український літак. Тому він потребує дуже ретельних випробувань. На сьогоднішній день відповідний процес уже запущений», — зазначив генеральний директор ДП «Антонов» Сергій Бичков.

Додамо, що цей літак було замовлено у «Антонова» Міністерством оборони України. В рамках замовлення підприємство має виготовити ще два такі самі літака.

Раніше на Muse – Украина впервые за годы независимости закупит самолеты у «Антонова» – для армии

Коментарі

вгору