Ера приватного космосу: NASA затопить МКС у «точці Немо» світового океану

Термін закінчення роботи та ліквідації Міжнародної космічної станції (МКС) визначено – це 2031 рік. На той час ресурс станції закінчиться, і її затоплять у «точці Немо» – якнайдалі від суші та від людей. А дослідженнями та іншою діяльністю на орбіті на той час займатимуться комерційні компанії.

МКС — це спільний проект п’яти космічних агенцій – Росії, США, Японії, Канади, Бразилії та Євросоюзу – що перебуває на орбіті з 1998 і постійно має екіпаж з 2000 року. За час роботи станції в її лабораторії мікрогравітації було проведено понад 3000 дослідницьких досліджень, а загалом на борту побувало понад 250 астронавтів.

Однак продовження проекту схвалено лише до 2024 року, і будь-яке пролонгування — як, наприклад оновлення модулів, які поступово потрібно виводити з експлуатації – має бути погоджено всіма партнерами.

У NASA заявили, що план виведення МКС з експлуатації означае перехід до комерційного сектору для діяльності на низькій навколоземній орбіті. NASA буде одним із багатьох клієнтів цих комерційних постачальників.

Раніше на Muse – Американці створять першу у світі кіностудію у космосі — на МКС

Коментарі

вгору