Космічна оборона: початок. Земляне уперше змінили курс астероїда

Можливо, цей день стане колись датою відліку часу коли земля вже не беззахисна перед космічною загрозою. Адже вченим вдалося змінити курс астероїда, — це вказує на потенційну можливість боротьби з небезпекою падіння небесних тіл на нашу планету.

Космічний апарат DART, запущений NASA, зумів змінити траєкторію астероїда «Діморфос», у який врізався 27 вересня. Результати спостережень за допомогою телескопа, представлені NASA у Вашингтоні, підтвердили, що DART досяг своєї головної мети: змінити напрямок руху астероїда. Це перший випадок, коли людство змінило рух небесного тіла.

Астрономічні вимірювання, проведені за останні два тижні, засвідчили, що «Діморфос» опинився дещо ближче до уп’ятеро більшого батьківського астероїда «Дідімос», навколо якого він обертається, а орбітальний період скоротився на 32 хвилини. Учені передбачали, що удар DART скоротить орбітальний шлях «Діморфоса» щонайменше на 10 хвилин, але успішною вважалася б зміна на 73 секунди.

Нагадаємо, що ця місія, розробка якої тривала сім років, а вартість сягнула 330 млн доларів, також стала першим у світі випробуванням системи планетарної оборони, покликаної запобігти потенційному зіткненню метеорита із Землею.

Раніше на Muse – Українці купили для ЗСУ доступ до космічного супутника

Коментарі

вгору