Сьогодні вперше за 50 років на Місяць полетіть ракета. Вона надпотужна

У понеділок, 29 серпня, в період між 15.30 і 17.30 Києвом з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, США, вирушить у свою першу космічну подорож найпотужніша у світі ракета Space Launch System або просто SLS. Трансляцію запуску можна буде переглянути на офіційному YouTube каналі NASA.

Запуск ракети Space Launch System, яка має відправити до Місяця космічний корабель Orion — це перший крок NASA до повернення людини на Місяць після завершення американських пілотованих місячних місій у 1972 році. Згідно з програмою «Артеміда-1», тривалість польоту складе 42 доби. SLS буде найпотужнішою ракетою, яка будь-коли відірвалася від космодрому Кеннеді, з тягою в 39,1 меганьютона (8,8 мільйона фунтів). Це майже на 15% більше, ніж у ракет Сатурн-5 програми Аполлон. Більш як на 20% більше, ніж у старої системи космічних човників.

Нова місячна програма NASA називається Artemis (Артеміда) і складається з трьох етапів: Artemis-1, Artemis-2 та Artemis-3. Цей перший запуск космічного корабля в рамках місії Artemis-1 буде здійснено поки що без екіпажу. Але вже у 2025 році в рамках місії Artemis-3 на Місяць полетять 4 астронавти, серед яких вперше буде жінка та астронавт неєвропейського походження, повідомляє Forbes.

Раніше на Muse — Українці купили для ЗСУ доступ до космічного супутника

 

Коментарі

вгору