Українці купили для ЗСУ доступ до космічного супутника

Волонтерський фонд Сергія Притули придбав для потреб українських військових космічний супутник для спостереження за поверхнею Землі.

Фонд підписав угоду з ICEYE, яка володіє найбільшим у світі сузір’ям SAR супутників, і забезпечує надійні та перевірені рішення у сфері спостереження Землі.

«Відтепер наша армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам з оперативним плануванням операцій. Бавовни буде багато», – зазначив Притула.

Апарати угруповання ICEYE спостерігають Землю в мікрохвильовому діапазоні (SAR), що дозволяє отримувати знімки поверхні в будь-який час доби і за будь-яких погодних умов. Дані оновлюються раз на кілька годин, що дозволяє спостерігати театр бойових дій на тактичному рівні.

Роздільна здатність фото — до 25 см на піксель (залежить від ширини сканування). Це дозволяє розрізняти мікрохвильові знімки окремих людей.

Притула не повідомив вартість угоди, але зазначив, що супутник придбаний за гроші, які українці зібрали на купівлю дронів Bayraktar. Компанія Baykar надала три безпілотники безкоштовно. Таким чином волонтери отримали можливість спрямувати 600 млн гривень на купівлю супутника.

Україні безкоштовно дадуть три «Байрактара», на які зібрав гроші Фонд Притули

 

Коментарі

вгору