В Україні планують збудувати космодром – на Одещині

Велику малонаселену територію, що підходить для створення космічного об’єкту, знайшли на межі Одеської та Миколаївської областей, на березі Чорного моря. Щоправда, доведеться отримати схвалення Туреччини, у напрямку якої стартуватимуть ракети.

Про це стало відомо під час брифінгу представників інноваційно-космічних кластерів України в Одесі, повідомляє УСІ. Дані щодо планів будівництва космодрому озвучив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький. За його словами, такий об’єкт в Україні складно створити, оскільки наша країна надто густо заселена. А для облаштування космодрому необхідна велика безлюдна територія – не менше 500 км у напрямку траси польоту, і жодних значних об’єктів на 200 км в обидва боки. Таке місце знайшли, – втім, не всі перешкоди поки що вдалося зняти.

— Ми знайшли територію на березі Чорного моря, на кордоні з Миколаївською областю, там можна запускати ракети під кутом 70 – 80 градусів у бік Туреччини. Але треба домовитися з Туреччиною, щоб другий ступінь ракети міг пролітати над ними, — повідомив Сергій Гриневецький.

Про якісь деталі проекту поки що невідомо.

Раніше на Muse – Вчені попередили про небезпечне наближення астероїда до Землі

Коментарі

вгору