Суд в Амстердамі вирішив повернути скіфське золото Україні

Апеляційний суд Амстердама оголосив рішення у справі про приналежність «скіфського золота» — колекції археологічних об’єктів, яка з2014 перебуває в Нідерландах: її повернуть Україні. «Музей Алларда Пірсона (APM) має передати так звані кримські скарби державі Україна», — йдеться у вердикті. Вирішальне засідання у цій справі відбулося ще у квітні, але рішення оголосили тільки 26 жовтня.

Російська сторона вже заявила що оскаржить це рішення в касаційній інстанції — Верховному суді Нідерландів. Алє розгляд справи в цьому суді може затягнути процес ще приблизно на два роки. А згідно з нормами голландського права судове рішення починає діяти після рішення апеляційного суду. Тому теоретично можливий варіант, при якому «скіфське золото» залишить Амстердам вже впродовж найближчих місяців.

Мова йде про колекцію з 584 експонатів (понад дві тисячі предметів вартістю близько мільйона євро) з кримських музеїв, які вивезли на виставку ще до анексії Росією півострова. У рішенні вказали, що музейні експонати передадуть до Державного історичного музею України в Києві «до стабілізації ситуації в Криму».

Виставку «Крим — золото і таємниці Чорного моря» назвали «скіфським золотом», що не зовсім коректно, оскільки далеко не всі експонати колекції мають стосунок до скіфів, і поготів не всі є золотими: велика її частина — це бронзові, керамічні й навіть дерев’яні вироби. Виставка складалася з експонатів київського Музею історичних цінностей та ще чотирьох музеїв, розташованих у Криму. Після окупації півострова російська влада хотіла вивезти експонати кримських музеїв, які перебувають на виставках за межами України, до Ермітажу.

Раніше на Muse – Двох хлопців в Одесі за крадіжку засудили до читання Марка Твена, Тараса Шевченка і Джека Лондона

Коментарі

вгору