Україна на Burning Man 2023 представила 2 інсталяції, які пов’язані з війною

Культовий фестиваль Burning Man в пустелі Блек-Рок (США) проходить цього року з 27 серпня до 4 вересня. Україна теж взяла участь, щоб розповісти про ситуацію в країні мовою мистецтва.

Українська команда презентувала дві інсталяції. Перший – «Храм Їжак» — це артобʼєкт у вигляді величезного їжака, а фактично військовий меморіал, зроблений з протитанкових їжаків. На його «лапах» – портрети з історіями загиблих діячів культури. Місія інсталяції – показати всім, що війна в Україні не «військовий конфлікт», а народна війна, у якій бере участь кожен свідомий українець.

Другий об’єкт – «Фенікс», що під різними кутами може нагадувати форму тризуба. «Це бруталістичний тризуб, він же – фенікс. Фенікс постане перед глядачами після того, як згорить короб. Це про українців та Україну, які щоразу постають із попелу. Це не складна художня робота, яку треба розгадувати й інтерпретувати. Це монументальна восьмиметрова споруда – вона має зчитуватися та бути зрозумілою відразу», – розповів виданню The Village Україна художник Олексій Сай.

«Алегорія цього твору дуже проста. Нас як націю хотіли знищити. Але вогонь нас загартував. Ми вийшли з вогню і він тільки зробив нашу шкіру грубшою а нас – сильнішими. Ми переродились через вогонь. І нехай ми цього для себе не вибирали – але ми впорались і продовжуємо впоруватись кожного дня», — зазначив автор ідеї та засновник БФ «Повернись живим» Віталій Дейнега.

Раніше на Muse – На фестивалі Burning Man представить символ спротиву агресії (фото)

Коментарі

вгору