У Вікіпедії з’явилася стаття «Рашизм»: вона вже перекладена на багато мов, крім російської

Етимологія терміна «рашизм», історія його виникнення та основні риси наведені у відповідній статті у Вікі. Йдеться про фактичну державну ідеологію сучасної Росії. Саме ця ідеологія виправдовує і називає необхідними загарбницькі війни та культивовану ненависть.

Сам термін рашизм поєднує у собі слова Russia і фашизм, у ньому використана співзвучність зі словами фашизм та расизм.

«Раши́зм (англ. Ruscism від англ. «Russia, Russian», — вимовляється раша,— та італ. «fascismo»  — фашизм, від якого взято закінчення -изм, Ruscism in english), або російський фашизм — політична ідеологія та соціальна практика владного режиму Росії кінця XX, початку XXI століття , що базується на ідеях «особливої цивілізаційної місії» росіян, «старшості братнього народу», нетерпимості до елементів культури інших народів; на тоталітаризмі й імперіалізмі радянського типу, використанні російського православ’я як моральної доктрини та на геополітичних інструментах впливу, у першу чергу — енергоносіях для європейських країн, військовій силі, по відношенню до країн, що входять до кола впливу Російської Федерації.[1][2][3]» — пояснює стаття.

Додамо, що у російській Вікіпедії такої статті немає, хоча раніше там з’явилася стаття «Рашизм і Рашист», але вона була вилучена, про що залишилося повідомлення.

Раніше на Muse – Ukrained: в англійському словнику через війну з’явилося нове слово

Коментарі

вгору