З корвета «Вінниця» зроблять військово-морський музей і розмістять його в Миколаєві

Корабель, побудований 45 років тому, в форматі державно-приватного партнерства планують реконструювати під музей і розмістити на 8-му причалі Миколаєва. Рішення про це вже прийнято в Міноборони, повідомляє пресслужба міністерства.

«Створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить перетворити його в один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді. Тут будуть популяризувати традиції українського військового флоту, а причал стане одним з центрів туризму міста корабелів», — заявив міністр оборони Андрій Таран.

Відзначимо, що даний корабель будувався за унікальним проектом малих протичовнових кораблів 1124М «Альбатрос», він був спущений на воду 12 вересня 1976 року за ім’ям «Дніпро». Проект був вдалим, за класифікацією НАТО такі кораблі вважаються корветами і звуться Grisha-ІІ class corvette.

За цим проектом було створено 12 кораблів, 2 з них дісталися Україні («Ізмаїл» і «Дніпро») після здобуття Незалежності. Служив «Дніпро» в складі Держприкордонслужби. У 1996 був перекласифікований в корвет і отримав назву «Вінниця».

Корабель брав участь у багатьох навчаннях, але 11 листопада 2007 року потрапив в шторм, в якому у нього був пошкоджений форштевень.

Базувався корабель тоді в Севастополі. 22 березня 2014 був захоплений спецназом морської піхоти Чорноморського флоту РФ. Екіпаж українських ВМС зійшов на берег в повному складі. 19 квітня 2014 повернули «Вінницю» ВМС України. В даний час корвет базується в Одесі.

Раніше на Muse – Львів’янин першим серед учасників регати перетнув Атлантику на океанському гребному човні, який зробив сам

Комментарии

вверх