Самокати та моноколеса визнали транспортними засобами в Україні. Що це означає

Президент Володимир Зеленський підписав закон, за яким самокати та моноколеса визнають у Україні транспортними засобами. Як зазначив координатор U-Cycle Богдан Лепявко, в цьому законі врахували рекомендації, напрацьовані велоспільнотою.

«Існування визначення вже однозначно представляє ці пристрої як транспортні засоби й в разі будь-яких пригод користувач такого пристрою вже 100% водій ТЗ, а не пішохід. Це значно спрощує трактування і знімає ряд казусів та питань, які вже встигли виникнути й широко обговорювалися», – написав Лепявко у фейсбуці.

Закон розділяє легкі електричні транспортні засоби на дві категорії:

  • легкий персональний електричний транспортний засіб: має від одного колеса, електродвигун потужністю до 1000 Вт і розвиває максимальну швидкість до 25 км/год. Під цю категорію підпадають всі прокатні самокати
  • низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб: має від двох коліс та може їхати зі швидкістю 10-50 км/год.

Координатор U-Cycle Богдан Лепявко зазначає, що в цьому законі врахували рекомендації, напрацьовані велоспільнотою. За його словами, ті пристрої, які їдуть з більшою швидкістю ніж 50 км/год не підпадають в ці категорії, ймовірно, вони розглядатимуться, як мотоцикли.

Раніше на Muse – Для військових України створили електробайк – перша партія вже відправлена

Коментарі

вгору