Український суд визнав електросамокати транспортом і заборонив їм їздити по тротуарах

Першим серед українських судів таке рішення прийняв Галицький районний суд Львова, котрий оштрафував водія електросамоката Михайла Івегеша, який раптово виїхав із тротуару на проїжджу частину і врізався в автомобіль. Суддя виришив, що електросамокат – це транспортний засіб, і йому забороняється їздити тротуарами і пішохідними доріжками.

Інцидент, про який йде мова, трапився 5 вересня на вул. Данилишина, 6. Львів’янин Михайло Івигеш, що їхав на самокаті, раптово виїхав на проїзну частину, де зіткнувся з автомобілем Lexus. У суді водій самоката свою вину не визнав і заявив, що це водійка Lexus врізалась у нього. На думку судді Наталії Зубачик, хоч електросамокати не згадані у Правилах дорожнього руху (ПДР), за всіма ознаками вони підпадають під визначення «транспортні засоби», яким заборонено їздити тротуарами і пішохідними доріжками, пише Zaxid.net.

Враховуючи це, Галицький районний суд визнав водія самоката винним у порушенні правил дорожнього руху за ст. 124 КУпАП та оштрафував його на 850 грн. також, він має заплатити 454 грн судового збору. Цю постанову можна оскаржити в апеляційному суді.

Статус електросамокатів та іншого легкого електротранспорту до сих пір не визначений українським законодавством і як його врегулюють, поки неясно.

Раніше на Muse – Водители электросамокатов станут участниками дорожного движения, они будут платить штрафы

Комментарии

вверх